Передзвонити?
RuUa

Вирощування огірків в плівкових теплицях

2018-03-20 12:47:52

  • Просмотров: 2494
Вирощування огірків в плівкових теплицях>
 Вирощування огірків в плівкових теплицях
 
Підготовка теплиці починається з осені. Видаляються послеурожайние залишки і верхній горизонт ґрунту на 4-5 см, так як в ньому накопичуються хвороботворні початку. Дерев'яні деталі теплиць дезінфікуються міцним розчином мідного купоросу, а металеві частини, якщо потрібно, фарбуються.
 
Грунт в теплиці перекопується після того, як будуть внесені органічні, мінеральні добрива і вапно. Перед перекопування з розрахунку на 1 м 2 розкидається: неперепревшего гною по 20-25 кг, фосфорних і калійних добрив по 30-40 г і вапна по 200-500 г (в залежності від рівня кислотності). Азотні добрива восени не вносяться, вони повинні застосовуватися тільки навесні.
 
Якщо підготовка грунту з якихось причин переноситься на весну, то щоб уникнути занесення інфекційних почав необхідно перед перекопування вносити гній, але не всякий, а лише той, що пройшов біотермічне знезараження.
 
Навесні, як тільки дозволить погода, теплиця покривається плівкою, а коли «поспіє» грунт, робляться гряди висотою 20-25 см. Їх розташовують або уздовж, або поперек в залежності від розмірів теплиці. Якщо вона має ширину 2 м, то ліворуч і праворуч від центральної доріжки висаджують по одному ряду. При ширині же теплиці 4 м повинне бути 2 доріжки і 4 ряди посадки: по одному ряду з боків і два ряди на центральній широкій гряді. В ряду розсаду висаджують через 30-35 см, тобто на 1 м2 теплиці розміщують по 3-3,5 рослини. При більш густій ​​посадці освітленість рослин значно погіршується.
 
Над рядками на висоті близько 2 м натягуються дротові шпалери, до яких в подальшому підв'язують рослини за допомогою шпагату.

Купити насіння огірків в кілька кліків Ви можете перейшовши в каталог насіння огірків.
 
Розсада огірків для теплиці
Розсада огірків для теплиці може вирощуватися в домашніх улсовіях або в уже підготовленому парнику з додатковим джерелом обігріву. Висаджувати розсаду в не обігрівається плівкові теплиці слід не раніше 10-15 травня. При ранніх термінах посадки висаджені рослини можуть потрапити під заморозки, які в нашій зоні можливі до першої декади червня (включно). На цей випадок треба мати напоготові засоби захисту.
 
Посадка: як садити огірки в теплиці
Посадка огірків у теплиці - це відповідальний етап роботи. Як тільки дозволить погода, і як тільки грунтово-грунт в теплиці досить прогріється, на грядках роблять лунки, згідно зі схемою посадки. Перед тим, як садити огірки в теплиці, лунки проливають теплим слабким розчином марганцівки, а потім теплою водою. Розсаду з горщиків садять в лунки так, щоб поверхня кома була на 1-2 см вище рівня грунту. Коренева шийка не повинна стосуватися грунту, де завжди є інфекція, і також вона не повинна страждати від стікає при поливах води. На цьому висадка розсади огірків в теплицю завершена.
 
Допускається посадка огірків в теплиці насінням. Однак це збільшує терміни до початку плодоношення. Тому використовується рідко. Спосіб посадки аналогічний тому, що описаний для посадки розсади. Тільки в лунку вноситься саджанець, а насіння.
 
Догляд за огірками в теплиці
Догляд за огірками в теплиці полягає в формуванні куща, поливі, підгодівлі і своєчасному прищипування. Формується огірок в одне стебло. Через 3-5 днів після висадки розсаду підв'язують до шпалери. У міру росту рослин стебло регулярно закручують навколо шпагату через кожне междоузлие. Розгалуження і вегетативний ріст обмежують шляхом прищіпки.
 
Сорти, що вирощуються в плівкових теплицях, формуються приблизно по одній і тій же схемі. Верхівку головного стебла прищипують, коли стебло переросте шпалеру на 20-30 см. Бічні пагони (отплеткі), що виходять з пазух листя на головному стеблі, прищипують по-різному. Нижні 2-3 пазухи «засліплюють», тобто вищипують знаходяться в них бічні пагони, а також всі чоловічі і жіночі квітки. Нижні зав'язі ростуть дуже повільно, часто бувають потворними і лише відтягують на себе поживні речовини, гальмуючи вегетативний ріст всього рослини в цілому. У наступних 5-6 бічних пагонів, які перебувають у нижній частині стебла, треба прищипувати над кожним першим листом (в розрахунку тільки на один плід на кожному пагоні). У середній частині стебла прищипують пагони вже над другим листом (на 2 плода), а у верхній частині у шпалери - над третім листом (на 3 плода).
 
Після того, як будуть прибрані плоди з бічних осей першого порядку, на них з пазух листя будуть відростати бічні пагони другого порядку. У нижній частині стебла ці пагони краще прибрати, в середній частині - їх треба прищипнуть над першим листом, а у верхній - над другим листом.
 
Надалі суворої системи формування не дотримуються, стежачи лише за тим, щоб пагони не виходили в міжряддя, для чого при необхідності прищипують їх головки і направляють всередину ряду. Одночасно з прищіпкою гострим ножем видаляють вусики, нижні жовтіють листя, безплідні і отплодоносившие пагони.

При вирощуванні бджолозапильних сортів і гібридів необхідно забезпечити доступ в теплицю бджіл та інших комах. У літні спекотні дні бджоли неохоче летять в теплицю. Привертають їх, підгодовуючи цукровим сиропом, настояним на віночках чоловічих квіток.
 
Для партенокарпических гібридів бджолозапилення буває шкідливо. Якщо бджолозапильні і партенокарпические гібриди вирощуються поруч, то у партенокарпік рекомендується видаляти віночки жіночих квіток до їх розпускання. Бджола не сяде на квітку без пелюсток, а зав'язь буде рости без віночка. У гібридів з частковою партенокарпії (Квітневий F1, Зозуля F1 перші жіночі квітки треба запилювати вручну.

 
Спино огірок 500 сем. Сингента
-+
566.25 грн

На складі
1
1
Пасалімо 500 сем. огірок партенокарпік Сингента
-+
461.20 грн

На складі
2
2
Бйорн Ф1 500 сем. огірок Енза
-+
601.00 грн

На складі
0
0
Регал Ф1 10 гр. огірок Clause
-+
106.00 грн

На складі
1
1
Аристократ F1 500 сем. огірок самоопил. професійних НАСІННЯ
-+
263.00 грн

На складі
1
1
Підписка на розсилку корисних новин, акцій і новинок
Введіть Ваш e-mail *