Передзвонити?
RuUa

Вирощування гарбуза | На що звернути увагу!

2017-12-08 13:46:47

  • Просмотров: 3083
Вирощування гарбуза | На що звернути увагу!>

 Вирощуємо гарбуз
 
Вирощування гарбуза вважається нікчемною справою. Гарбуз - це ж самий невибагливий овоч на світлі, хіба тут потрібна спеціальна агротехніка? Однак багато хто намагається вирощувати гарбуз і кидають, тому що плодів виростає мало або вони несолодкі або погано зберігаються, незважаючи на життєстверджуючі написи на пакетиках з насінням. У гарбуза, як і у будь-якого іншого рослини, є свої секрети. Як виростити солодку гарбуз? Чому гарбуз погано зберігається і чи можна цього уникнути? Тут стане в нагоді знання деяких хитрощів і тонкощів.
 
Ви чули про насіння гарбуза, знайдені археологами при розкопках? Їм було 850 років і вони зійшли. Для гарбуза (як власне і для огірків і для кабачків) працює правило - чим старіше насіння, тим імовірніше висока врожайність. Добре, коли у вашої бабусі в комірчині зберігаються запаси старих насіння, якщо ж насіння свіжі або покупні, доведеться хитрувати і штучно їх состарівают. У цьому нам допоможе прогрівання. Наприклад, можна закутати насіння в темну ганчірку і годин п'ять або шість витримати на сонці. Або в хорошій духовці з регулятором температури: півгодинки потримати при 20 ° С, годинку - при 30 ° С, потім ще годинку при 40 ° С і, нарешті, пару годин при 50 ° С. Після підігріву насіння загортаємо в марлю і опускаємо в воду (або зольний розчин) температури 25 ° С на 12 годин, щоб насіння набрякли. А потім на два дні відправляємо набряклі насіння в холодильник. Прогрівання і гарт разом дають приголомшливий ефект!
 
Місце і грунт
 
Гарбуз дуже любить тепло і сонячне світло. По можливості місце для грядки вибираємо саме сонячне. І все-таки навіть при самому що ні на є вдалому місці сонячних променів в середній смузі зазвичай не вистачає. Саме час згадати прийом про який ми розповідали в статті про вирощування батату: брак світла будемо компенсувати утепленням коренів. Тут всі методи хороші, вибираємо на смак: тепла грядка, посадка на компостну купу, мульчування (відмінно працює мульчування чорною або прозорою плівкою, гній або курячий послід в якості нижнього шару в лунці, булижники на грядці (вдень вони накопичують тепло, а в нічні годинник віддають його в грунт), посадка в траншею. до речі, траншея гарна ще й тим, що вирішує проблему дренажу. траншею копають ранньою весною. Вона повинна бути 50 сантиметрів завширшки, 35 - 40 сантиметрів в глибину. Потім її забивають порубаними гілками, сухою травою, торішній ними листям. Туди ж можна додати гній, якщо він є. Вся ця суміш рясно проливається водою, в яку при бажанні можна додати ЕМ-препарати. Зверху траншея засипається вийнятим з неї ж грунтом. Гілки в траншеї забезпечують хороший дренаж, трава, листя і гній дають і тепло і харчування. На такий грядці гарбуз можна не поливати і не підгодовувати.
 
Полив гарбуза
 
Мабуть, саме животрепетне питання в агротехніці гарбуза: поливати або не поливати? Звичайно, відповідь більшою мірою залежить від погоди, але як показує практика, краще все-таки недолити, ніж перелити. Загальне правило таке: якщо вже поливати, то рідко, але рясно - 1-2 відра під корінь. Не варто поливати гарбуз під час цвітіння (пилок важчає від вологи, що ускладнює запилення), не варто поливати гарбуз, поки плоди менше кулака (все піде в буйний ріст листя), не варто поливати гарбуз, коли плоди вже дозріли або близькі до того ( гарбуз не набере достатньо цукрів і буде несолодка). Виходить, що полив потрібен тільки в початковий період росту рослини і в період укрупнення плодів.
 
Прищипування батогів
 
Одна рослина гарбуза утворює 2-3 плоди. При належній підготовці насіння і гарній погоді - до 7. Ясно, що чим більше кількість, тим менше розмір. Якщо хочете великий гарбуз, залишайте один плід на рослину. Щоб все зав'язалися плоди встигли дозріти, батоги гарбуза обов'язково потрібно прищипувати. Як це робиться? Як тільки батіг виросте більше півтора метрів, після кожного зав'язався плода відраховуємо по 4-6 листків і укорочуємо батіг, видаляючи точку росту. Після цієї процедури всі сили рослини будуть спрямовані на дозрівання плодів. Бо гарбуз обов'язково повинна визріти, інакше вона не пролежить до весни, а почне гнити. Тільки пізньостиглі гарбуза можна прибирати недозрілими, але потім два тижні їх краще витримати в теплому сухому приміщенні для дозрівання.
 
Практичний за все посадити багато кущів по-різному: щось ізольовано, щось в гнізді по два, щось з двома зав'язі, щось - з одного. Зручно створити одну велику купу з органіки і по краях (по периметру) насадити насіння гарбуза, по одному, на відстані приблизно 60-70 см, щоб розбіглися в різні боки. І за грунтом навколо купи обов'язково доглядати, чим ширше кільце чистої землі, тим краще.
 
Закликаємо всіх не відмовлятися від вирощування гарбуза - ця супер-корисна ягода повинна бути в меню кожної родини. А в жорстких умовах браку соток пропонуємо вирощувати гарбузи в бочці. Бажаємо вам успіхів і високих урожаїв!
 
 
Руж Віф Де Тамп 500 гр. гарбуз Clause
-+
1948.00 грн

Закінчується
2
2
Матильда F1 500 сем. гарбуз Енза Заден
-+
710.00 грн

Під заказ
1
1
Доставка товару 3 - 7 днів!
Мускат Де Прованс 0,5 кг. гарбуз Clause
-+
2047.00 грн

На складі
2
2
Підписка на розсилку корисних новин, акцій і новинок
Введіть Ваш e-mail *