Замовити зворотній дзвінок
RuUa

Як вибрати стрічку для крапельного поливу?

2018-04-27 11:09:15

  • Просмотров: 1407
Як вибрати стрічку для крапельного поливу?>
Крапельний полив значно спрощує життя дачників і власників теплиць. Щоб система працювала максимально довго і ефективно, слід серйозно поставитися до вибору обладнання. Всі складові системи автополиву повинні бути якісними і надійними. Крім того, не слід забувати про правила експлуатації системи.
 
Крапельна стрічка дозволяє досягти максимально оптимізованого і якісного поливу на ділянці. Її особливість полягає в тому, що вона подає воду безпосередньо під кореневу систему рослини. Це не тільки сприяє доброму розвитку культурних рослин, але також і перешкоджає швидкому росту бур'янів. Таким чином, за допомогою крапельного поливу досягається високий рівень економії, як водного ресурсу, так і фінансів.
 
Як вибрати крапельну стрічку?
 
Крапельний полив буде тільки в тому випадку якісним, якщо правильно підібрати стрічку для поливу. Крапельна стрічка може бути різних типів і характеристик, вибір яких залежить від особливостей кожної конкретної системи автополиву.
 
При виборі крапельної стрічки, потрібно звернути увагу на наступні її параметри:
  • вид;
  • Діаметр;
  • товщина;
  • Крок емітерів.
За видами краплинні стрічки поділяються на три групи:
 
Стрічка-лабіринт. Канал такої стрічки має зигзагоподібно форму, що робить швидкість руху води істотно нижче. Перевага даних стрічок полягає в тому, що вода в них добре прогрівається, що в свою чергу більш підходить рослинам. До недоліків стрічки відноситься те, що рівномірність поливу, яку вона забезпечує є недостатньою. Це самий бюджетний варіант стрічки, але сьогодні він вважається трохи застарілим, так як існують більш ефективні види.
 
Щілинна стрічка. Є більш сучасним видом. Така стрічка відрізняється простотою прокладання і рівномірним поливом. Для ефективної роботи щілинної стрічки, потрібно дуже уважно стежити за якістю води, існує ймовірність, що знадобиться використовувати одночасно кілька видів фільтрів. Перевагою даного виду стрічки є його відносно невисока вартість.
 
Емітерна стрічка. Даний вид стрічки є найякіснішим і надійним. Емітерна стрічка стійка до забруднень, поетом термін її експлуатації буде значно більше попередніх видів. Отвори між крапельницями знаходяться на певній відстані один від одного, і чим менший цей період, тим вище вартість стрічки. Крім того, тільки даний вид стрічки доступний в двох різних конфігураціях - компенсованій і некомпенсований. З компенсованими крапельницями довжина стрічки не впливає на витрату води, а з некомпенсованими такий вплив є. Ці особливості також слід враховувати при виборі монтажі автополива.
Діаметр крапельних стрічок в основному буває 22 мм і 16 мм. У першому випадку для якісного поливу довжина грядок не повинна бути більше 750 метрів, у другому - більш 300 метрів. Ще одним важливим параметром, від якого буде залежати вибір крапельної стрічки, є її товщина. Багато хто схильний недооцінювати саме цю характеристику стрічки, чого робити не слід. Адже саме від товщини стрічки у багатьох випадках і залежить термін експлуатації системи.
 
Стрічка для крапельного поливу може мати наступну товщину:
 
15 міл. Дана стрічка має дуже товсті стінки, що робить її ідеальною для використання на кам'янистих поверхнях. Трубка з такою товщиною є дуже стійкою до пошкоджень.
10 міл. Трубка з такою товщиною також підходить для кам'янистій місцевості. Таку стрічку, також не зможуть зашкодити комахи або тварини.
8 міл. Також відрізняється хорошою стійкістю до пошкоджень і має довгий термін експлуатації. Така стрічка є практично універсальною.
6 милий. Стрічка з такою товщиною застосовується на ділянці зі звичайними грунтами.
5 мил. Є дуже вимогливою в догляді і обігу. Як правило, термін експлуатації такої стрічки не перевищує одного року, тому її рекомендується використовувати для культур, які швидко дозрівають.
 
Очевидно, що чим тонше стрічка, тим менше її вартість. Але якщо Ви плануєте користуватися системою автополиву довгий час, то краще вибирати більш товсті стрічки.
 
Вибір кроку крапельної стрічки залежить від особливостей культур, які вирощуються. Якщо рослини висаджуються на невеликій відстані один від одного, то варто вибирати стрічку з невеликим кроком.
 
Так, для поливу цибулі, моркви, салату оптимальним буде крок крапельниці - 10-15 см. Якщо ж зрошувати потрібно рослини на значній відстані один від одного, то слід купити крапельну стрічку з кроком крапельниць від 30-40 см.
 
Таким чином, велика різновид крапельних років, їх особливостей і характеристик, дозволить створити максимально ефективну систему поливу. А щоб вона була ще й довговічною, то слід вибирати тільки якісне обладнання від надійних виробників.
 
Перейти в категорію - Краплинні стрічки для поливу
 
Підписка на розсилку корисних новин, акцій і новинок
Введіть Ваш e-mail *