Опис товару - Новозеландський шпинат 1 гр. Насіння України - насіння

Новозеландський шпинат був відкритий європейцями в XVIII столітті в Новій Зеландії, де він набув значного поширення. Проте, Нова Зеландія - не єдине місце на планеті, де росте в дикому вигляді це рідкісне однорічна рослина (Китай, Японія, Чилі - ось деякі країни, де його можна зустріти). До Росії Новозеландський шпинат потрапив з Голландії, тому, іноді його називають Голландським (або новоголландською) шпинатом.
 
Новозеландський шпинат фотоШірокого поширення (у всякому разі, в Нечорнозем'я), незважаючи на свою високу врожайність, не отримав. Швидше, це пов'язано з тим, що на відміну від звичайного шпинату, Новозеландський вирощують, в основному, розсадним способом (менталітет у нас такий - якщо ще і розсаду "всякої" зелені вирощувати, то ніяких підвіконь не вистачить).
 
У Південних регіонах Росії, де Новозеландський шпинат можна вирощувати прямим посівом насіння в грунт, поширений досить широко. Взагалі, вирощування Новозеландського шпинату раціонально з тієї точки зору, що ви будете мати на городі весь літній сезон свіжу соковиту салатну зелень.
 
Належить до сімейства лізонових (хрустальнікових). Деякі джерела відносять його до сімейства вербенових або тетрагоніевих (навіть називають його тетрагония). У будь-якому випадку - Новозеландський шпинат зовсім родич звичайного шпинату, але зате, за своїми смаковими якостями дуже з ним схожий, а по врожайності і тривалості вегетаційного періоду, набагато його перевершує. Утворює гіллясте стебло до 1 м завдовжки, унизаний м'ясистим і соковитими темно-зеленими, ромбовидними або трикутними, черешковими листям. У Росії сортів Новозеландського шпинату немає. У торговельній мережі його насіння можуть продаватися під назвою тетрагония.
 
Новозеландський шпинат дуже теплолюбна рослина, тому розсаду висаджують на постійне місце в кінці травня - початку червня, коли мине небезпека останніх заморозків. Сходи (при посіві насіння в грунт) обов'язково вкривають для захисту від нічних холодів. У Нечорнозем'я кращим способом розмноження Новозеландського шпинату є розсадний спосіб, з подальшим його вирощуванням в захищеному грунті (теплиці, парники). Новозеландський шпинат вимогливий до вологи та родючості грунту. Умови його вирощування дуже схожі з тими, що люблять огірки (тому він особливо вдається в "огірковий регіонах"). Але при правильному догляді може з успіхом вирощуватися навіть в Північних районах. Обов'язковою умовою є 100% освітленість рослин, оскільки Новозеландський шпинат не виносить затінення.
 
Кращими попередниками Новозеландського шпинату є більшість зелених культур. Його насіння дуже туговсхожіе, тому, при будь-якому способі розмноження пишете, потребує спочатку намочування і пророщування. Посів проводять в березні. Розсаду шпинату вирощують в горщиках (краще використовувати великі горщики діаметром не менше 7-8 см). Чи не підготовлені насіння дають сходи через 14-18 днів. Розсаду розміщують на добре освітлених місцях, регулярно поливають. На постійне місце в грунт рослини висаджують через 40-50 днів після того, як мине загроза заморозків. Розсаду розміщують на відстані 45-50 см одна від одної.
 
У перший час Новозеландський шпинат розвивається повільно, тому вимагає регулярних прополок від бур'янів. З метою економії місця на грядках, до новозеландського шпинату підсаджують як ущільнювачі скоростиглу зелень: крес-салат, салат-латук і ін. Полив рослин проводять регулярний і рясний. У період вегетації проводять 2-3 підживлення: першу - через 3-4 дні після висадки розсади в грунт (розчином сечовини: 10 г на 10 л води), інші підгодівлі - з періодичністю в три тижні (розчин сечовини та розчин коров'яку - 1: 5). Слід мати на увазі, що Новозеландський шпинат інтенсивно накопичує нітрати. Тому, при його вирощуванні, не слід зловживати мінеральними добривами.
 
Зрізати зелень Новозеландського шпинату можна вже через два тижні після висадки розсади в грунт. Зрізають пагони довжиною 12-14 см і вибірково нижнє листя. При зрізку молодих пагонів Новозеландський шпинат починає інтенсивно галузитися, що ще більше збільшує його врожайність.
 
Смакові якості Новозеландського шпинату практично не відрізняються від звичайного шпинату. Його листя вживають в свіжому вигляді, в складі овочевих салатів і як самостійне блюдо, з них готують супи, запіканки, пюре, пасту, омлети, пудинги. Товсті, м'ясисті листя гарні для консервування: їх солять, маринують і квасять як капусту.
 
При тепловій обробці щавлева кислота частково руйнується, але більшою мірою переходить в воду. Тому, перед приготуванням страв з Новозеландського шпинату, рекомендується опустити листя в киплячу воду на 5 хвилин. Воду після цього слід злити. Ця процедура так само допомагає позбутися від нітратів при вживанні шпинату, придбаного на ринку або в магазині.
 
Зелень Новозеландського шпинату багата білками, вітамінами С, Р, РР, провітамін А. Завдяки цьому, володіє протицингового дією, стимулює роботу шлунково-кишково


Знайшли помилку в тексті: Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Характеристики товара

Фасовка дрібна фасовка
Культура шпинат
Вид сорт
Сроки созрівання середньостиглий
Колір зелений

Відгуки про Новозеландський шпинат 1 гр. Насіння України - насіння

FAQ

Ще не було питань.

Також вас можуть зацікавити

З цим товаром купують

Залишити відгук  ↓
 

Відгуки наших покупців

Відгуків ще не було.