Опис товару - Махітос (73-407) F1 100 сем. томат Rijk Zwaan - насіння томата

Томат Махітос F1 (Mahitos F1) вже досить відомий виробникам і займає на ринку гідне місце. Цей гібрид вирощували в різних регіонах, як в першому, так і в другому обороті, тому відгуків досить багато.
У цій статті хотілося б зупинитися на різних агроприема, які впливають на розвиток рослини.
 
Томат Махітос F1 - це потужний, сильнорослий гібрид. Природно, якщо рослина має добре розвинений листовий апарат і сильну точку росту, необхідно враховувати ці особливості перед проведенням агротехнічних заходів.
Що може вплинути на рослину в період розвитку?
- Інтенсивність поливів
- Температурний режим
- Обрізка або формировка рослини
- Вологість повітря
- Внесення добрив при поливі
Ця стаття практична, і тому не варто мета просто дати розмиту інформацію про розвиток рослини, різних агроприема, і проблеми, які можуть виникати. Хотілося б викласти реальний досвід городників, які працювали з конкретним гібридом і показати їх методи, помилки, досягнення і висновки.
1. Особливість томата Махітос F1 - потужний кущ (рослина відноситься до вегетативного типу). Тому рясний ненормований полив, інтенсивне внесення мінеральних добрив на стадії розвитку куща приводили до того, що рослина як кажуть «починає жирувати».
І як результат:
- більш пізні терміни початку плодоношення тому сама рослина починає споживати набагато більше енергії для розвитку.
 
- додатковий розвиток пасинків
 
- якщо рослина не збалансувати до початку плодоношення, то наслідки «жирування» відіб'ються і на плодах. Плоди будуть більш дрібними і не так інтенсивно набирати колір.
Рекомендації від агрономів і практиків у цій ситуації такі:
- помірний полив на початку розвитку, який буде поступово збільшуватися після формування 3-4 кисті.
- для того, щоб уникнути надмірного поливу, дізнавайтеся при покупці стрічки крапельного поливу її норми виливу. Невелика норма виливу - це 4-5 л / год на метрі, 6-8 л / год на метрі - це значний виливши, а 10 -12 л / год - це інтенсивний виливши. При інтенсивних показниках виливу води коштує зменшити час поливу.
- мінімальний полив при зниженні температур або взагалі відсутність поливу.
- внесення добрив в помірних дозах або взагалі перенести початок внесення підгодівлі на період початку формування 3-4 кисті.
2. Ще одна особливість помідора Махітос F1 - це великий плід. У багатьох практичних працівників при середній вазі плоду 230 - 250 грам, не рідкість були екземпляри і по 400 - 600 грам.
Деякі овочівники скаржилися на таку проблему як слабка інтенсивність кольору і нерівномірне фарбування плода.
Якщо виключити попередню проблему, незбалансованості куща, яка викликає збій в розвитку, то колір вирівнюють зазвичай додатковим внесенням калійних і магнієвих добрив. І якщо калійна група допомагає природним процесам фарбування і наливання плодів, то додаткове внесення магнієвої групи добрив може прискорити процес фарбування. Баланс До і Mg дасть більш оптимальний результат.
Якщо підбити попередні підсумки, то можна сказати, що томат Махітос F1 має такі характеристики, які дозволяють отримувати максимальні результати при вирощуванні в другому обороті.
Потужний розвинений кущ захищає плоди від сонячних опіків, рослина витривала, відновлюється легко після стресів, але все ж дотримуватися балансу в розвитку рослини простіше при більш високих температурах, ніж при низьких весняних температурах.
Томат не відноситься до групи ультраранніх, на формування досить потужного куща потрібен час. Крупний плід також наливається довше, ніж среднеплоднік вагою 170-190 грам. Такі показники зазвичай більш актуальні при вирощуванні в другому обороті, тобто в літній - осінній період, коли терміни вже не ставить на перше місце, а більше цінується загальна врожайність.
Тому багато практики говорили про особливості форміровкі і обрізки куща саме в період літнього вирощування.
3. Томат Махітос F1 як і писалося вище, має вегетативний тип рослини. Відповідно висока облиственность характерна для цього гібрида. Тому в літній період, коли стоїть питання про прибирання зайвих листя, практики рекомендують не переборщувати. По-перше, рослині необхідний достатній обсяг листя для того, щоб охолоджувати себе, тому якщо ви просто відріже основну частину листового апарату, ви можете спровокувати сильний стрес і збій в розвитку. Можна прибрати ту частину листя, яка найбільше притеняют плоди.
Але для цього гібрида не властива сильна відкритість, тому без «переборовши» в прибиранні листя.
Помідор Махітос F1 - це один з лідерів ринку. Овочівники люблять цей гібрид за його невибагливість, хороші показники стійкості до хвороб, здатність адаптуватися до різних умов.
Але за цей період практиками вже озвучені найпоширеніші проблеми, які виникали у них в період вирощування. Особливо це стосується нерівномірного забарвлення.
 


Знайшли помилку в тексті: Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Характеристики товара

Країна виробник Голандія
Тип індетермінатний
Фасовка велике фасування
Сорт / гібрид гібрид
Терміни дозрівання ранній
Колір червоний

Відгуки про Махітос (73-407) F1 100 сем. томат Rijk Zwaan - насіння томата

FAQ

Ще не було питань.

Також вас можуть зацікавити

З цим товаром купують

Залишити відгук  ↓
 

Відгуки наших покупців

1 відгуків
0 відповідей
1 оцінок
100% 1 позитивних
4  
Корисність відгуків
0 голосів
0